KATEPAL

Katepal asfaltové šindele

Firma KATEPAL Oy sídlící ve finském městě Lempäälä, poblíž Tampere, patří jednoznačně k nejšpičkovějším světovým výrobcům SBS modifikovaných šindelů a jejich příslušenství. Samotná výroba v KATEPAL OY probíhá už více jak 55. let za nejvyšších požadavků jakosti, přesnosti a vývoje pro udržení ISO 9001. Šindele jsou vyráběny na high-tech zařízeních, výrazně snižujících náklady na výrobu, a tudíž jsou dodávány za ceny oxidovaných šindelů.

 

Vyráběné šindele splňují nejvyšší evropskou normu, EN 544 - třídu kvality I. Tato norma je certifikována nezávislou certifikační společností VTT s celoevropskou autoritou. Pro své šindele a jejich příslušenství má KATEPAL OY uděleny i celoevropské certifikáty (CE ).

 

ASFALTOVÝ SBS MODIFIKOVANÝ STŘEŠNÍ ŠINDEL

Katepal - kvalitní finské SBS modifikované šindele mají životnost 60 let se zárukou po dobu 30 let.
SBS (styren-butadien-styren) modifikovaný bitumen, je používán k výrobě celého sortimentu finských střešních šindelů Katepal, a to u všech typů a také u veškerého příslušenství.
SBS modifikátor je vlastně syntetický kaučuk, který je do bitumenové (asfaltové) hmoty přidáván k dosažení lepších vlastností asfaltových střešních šindelů Katepal.

 

SBS modifikovaný bitumen je skutečný super materiál mezi střešními šindeli, je jedinečný ve srovnání s tradičními oxidovanými šindeli, neboť má lepší vlastnosti a až dvojnásobnou životnost.

Mezi velké výhody střech z asfaltových šindelů patří to, že krytina dokáže ztlumit hluk v podkroví od dopadajících vodních kapek při dešti. Nejvíce jsou šindelové střechy doceňovány v zimním období, protože dokážou odolat silným větrům i vydatnému sněžení.

 

Asfaltová střešní krytina šindele Foxy

Asfaltová střešní krytina šindel Foxy zaujme tvarem kosočtverce, který imituje vláknocementové krytiny.
Vyniká výborně na menších i větších střešních plochách a je proto univerzální střešní krytinou. Asfaltové střešní šindele Katepal Foxy se často využívají jako krytiny střešní na pergolu a střechy domů.

Střešní asfaltový šindel Foxy je stejně jako ostatní asfaltové střešní šindele katepal, SBS modifikovaný (bitumenový) a lepí se celoplošně.

Proti oxidovaným střešním šindelům, nabízí střešní šindel asfaltový dvojnásobnou životnost.

 

KATEPAL Foxy - červená

KATEPAL Foxy - hnědá

KATEPAL Foxy - tmavě šedá

 

 

Asfaltová střešní krytina šindele Rocky

Asfaltové střešní šindele Katepal Rocky patří k nejmodernějšímu typu z nabídky střešních šindelů Katepal. Tento typ střešních šindelů vyniká atypickým tvarem a přechodem z barvy šindele do černé barvy.

Asfaltové střešní šindele Rocky se nejčastěji používají jako střešní krytina pro zastřešování starších rekonstruovaných střech. Nepravidelné tvary asfaltových střešních šindelů Rocky umožňují minimalizovat vyniknutí nerovnosti podkladu. Skvěle se hodí pro honosné stavby, které vyžadují dlouhou životnost.

 

KATEPAL Rocky - skalní červeň

KATEPAL Rocky - hněď kůry stromů

KATEPAL Rocky - jedlová zeleň

KATEPAL Rocky - měděná hněď

KATEPAL Rocky - grafitová šeď

KATEPAL Rocky - pouštní hněď

KATEPAL Rocky - námořní modř

KATEPAL Rocky - uhlová čerň

 

 

Asfaltová střešní krytina šindele Katrilli

Asfaltové střešní šindele Katepal Katrilli zaujmou na první pohled svým tvarem hexagonálu, který připomíná včelí plástve a pravidelným přechodem z barvy do černé.

K hlavním výhodám střešních šindelů Katrilli patří jejich nízká hmotnost a tudíž lehkost celé střešní krytiny, která zbytečně nepřetěžuje krovy. Kromě toho nabízí asfaltová střešní krytina velmi dobrou cenu.

 

KATEPAL Katrilli - podzimní červeň

KATEPAL Katrilli - kůra stromů

KATEPAL Katrilli - mech

KATEPAL Katrilli - pouštní hněď

 

 

Asfaltová střešní krytina šindele Jazzy

Asfaltové šindele Jazzy jsou velmi žádaným typem střešních asfaltových šindelů díky kombinaci klasického tvaru a nepravidelného žíhání. Rozpoznávacím prvkem asfaltové šindele Jazzy je to, že se v ploše nepravidelně střídají místa na kterých více převládá buď barva černá nebo barva daného typu.

Asfaltové šindele Jazzy jsou univerzální střešní krytinou, která najde uplatnění jak na menších, tak i větších střešních plochách. Střechy z kvalitních asfaltových šindelů jsou doceňovány zejména v tuhém zimním období, kdy šindele velmi dobře odolávají vydatnému sněžení i silnému větru.

Asfaltové šindele Jazzy se často používají jako střešní krytina pro zastřešení starších rekonstruovaných střech, protože jeho nepravidelné žíhání minimalizuje vyniknutí nerovnosti podkladu.

 

KATEPAL Jazzy - červená

KATEPAL Jazzy - hnědá

KATEPAL Jazzy - šedá

KATEPAL Jazzy - měděná hněď

 

 

Asfaltová střešní krytina šindele Classic KL

Asfaltové střešní šindele Classic KL jsou jednobarevnou střešní krytinou a Classic KL je také rovněž nejdecentnějším střešním šindelem v nabídce střešních krytin KATEPAL.

Asfaltové střešní šindele Classic KL jsou střešní krytinou, která je určena pro zastřešení spíše starších střech s požadavkem na zachování konzervativního vzhledu. Střešní šindel Classic KL se jako jeden z mála bitumenových šindelů používá i v památkových zónách.

 

Classic KL - červená

Classic KL - šedá

Classic KL - černá

Classic KL - hnědá

Classic KL - zelená

 

 

 

Asfaltová střešní krytina šindele 3T

Střešní asfaltové šindele typu 3T mají klasický tvar tabulového obdélníku. Tato krytina najde uplatnění na malých i velkých střešních plochách. Asfaltový střešní šindel Katepal 3T je vhodný pro rekonstrukce starších eternitových střech, protože je velmi lehký a nezatěžuje tolik krov.

 

KATEPAL 3T - černá

KATEPAL 3T - hnědá

KATEPAL 3T - červená

 

 

Laminovaný šindel MANSION - NOVINKA

Laminovaný šindel MANSION se po letech vývoje začal vyrábět sériově v roce 2019. Tvar tohoto laminovaného (dvouvrstvého) šindele a jeho koncepce nechá vyniknout stavebníky a udělat každou střechu zcela originální. Jeho tradiční KATEPAL kvalita i rozměry jsou naprosto bezkonkurenční.

  • Bezkonkurenční rozměry – velice rychlá instalace až – o 50 mm vyšší než konkurenční výrobky.
  • Bezkonkurenční kvalita – vyrobeno z SBS modifikovaného bitumenu.
  • Spodní samolepící vrstva - celoplošná – kvalitní SBS lepidlo.
  • Možnost vlastní architektury – každá střecha je originálem.
  • Individuální možnost krytí – výroba systémem náhodného střihu s jednoduchým pravidlem krytí.
  • Koncepce a systém kladení – pomůže skrýt veškeré nerovnosti podkladních vrstev.

 

MANSION red – červená

MANSION brown - hnědá

MANSION grey – šedá

 

 

Máte zájem o toto zboží?

Pro tyto a další produkty výrobce vyplňte prosím nezávaznou poptávku.

Vyberte si prosím naši pobočku, na kterou bude odeslána poptávka
 
 
 
 

Potřebujete poradit s výběrem?

Máte dotaz k nabízeným produktům?
 
Vyberte si nejbližší pobočku a kontaktujte nás.