KVK ParabitKVK parabit logo

KVK Parabit

KVK PARABIT, a. s. je tradiční česká značka pro asfaltové pásy působící na trhu více než 90 let. Jsme nositelem novinek a prosazování správných technických postupů a inovátory v rámci technických postupů.

KVK Parabit dodává ucelený sortiment asfaltových pásů používaný v klimatických podmínkách střední Evropy.

Základní pásy A330H a R330H, které se používají jako doplňkové a pojistné izolace.
Tradiční značky oxidovaných pásů Bitagit, Parabit, Sklobit, které znají zákazníci již více než 60 let.
Nejprodávanější výrobky ve skupině modifikovaných pásů Elastodek a Sklodek pro všechny typy střešních i zemních izolací.

Samolepící pásy v různých variantách Paraelast FIX, s možností aplikací jako parozábrana, protiradonové pásy, nebo jako pásy pro jednovrstvé systémy atd.

 

A 330H

a_330h-1.jpg

Separační nebo pojistný pás pod skládané těžké krytiny. Nevhodný pod asfaltové šindele. Provizorní krytina na dřevěném bednění, případně mezilehlý nenatavitelný pás. Má omezenou vodotěsnost.

A 330 H se používá jako provizorní krytina menších staveb, případně dočasných staveb, a také pro účely přiměřené vlastnostem pásu, může být použita jako separační vrstva v konstrukcích budov, a nebo také jako výztužná vložka do povlakových krytin vyráběných pomocí horkých asfaltů na stavbě.

R 330H

r_330h_large-1.jpg

Používá se jako separační asfaltový pás, nebo jako provizorní krytina na dřevěném bednění.

R 330H se používá jako provizorní krytina menších staveb, případně dočasných staveb, jako pomocná nebo ochranná vrstva ve vícevrstvých střešních skladbách. Používá se také pro účely přiměřené vlastnostem pásu, může být použita jako separační vrstva v konstrukcích budov a nebo také jako výztužná vložka do povlakových krytin vyráběných pomocí horkých asfaltů na stavbě.

 

BITAGIT 35 mineral

bitagit35mineral-1.jpg

Hydroizolační pás z oxidovaného asfaltu s vložkou ze skelné rohože a s povrchovou úpravou minerálním jemnozrnným posypem.

Bitagit 35 mineral se používá jako hydroizolační pás ve vícevrstvých hydroizolacích střech v kombinaci s pásy o vysoké pevnosti tahu. Samostatně jako hydroizolační povlaková krytina pro méně náročné stavby, většinou na stabilních podkladních konstrukcích, které nejsou příliš namáhány tahovými silami. Dále se používá jako izolace spodní stavby proti zemní vlhkosti.

PARABIT V S35

parabit_v_s35_large-1.jpg

Asfaltový pás s nosnou vložkou ze skleněné rohože, na horním povrchu pokrytý jemnozrnným posypem a na spodním opatřen spalitelnou fólií.

Parabit V S35 je určen jako podkladní vrstva a mezivrstva ve skladbách vícevrstvých vodotěsných izolací střech. Případně mezilehlý pás.

 

PARABIT G S35

parabitg_s35_large.jpg

Spodní asfaltový pás nebo parozábrana ve skladbách vícevrstvých vodotěsných izolací střech. Ve skladbách střech se zatěžovacími vrstvami.

PARABIT G S35 je určen do hydroizolačních souvrství podzemích částí budov proti zemní vlhkosti, proti volně stékající vodě i proti tlakové vodě. Izolační systém se zde navrhuje zpravidla jako dvouvrstvý nebo třívrstvý. V hydroizolačních souvrstvích plochých střech se používá jako podkladní vrstva či mezivrstva s velkou pevností.

SKLOBIT 40 mineral

sklobit40mineral-1.jpg

Hydroizolační pás z oxidovaného asfaltu s vložkou ze skelné tkaniny a s povrchovou úpravou minerálním jemnozrnným posypem.

Sklobit 40 mineral je určen do hydroizolačních souvrství podzemích částí budov proti zemní vlhkosti, proti volně stékající vodě i proti tlakové vodě. Izolační systém se zde navrhuje zpravidla jako dvouvrstvý nebo třívrstvý. V hydroizolačních souvrstvích plochých střech se používá jako podkladní vrstva či mezivrstva s velkou pevností.

 

ELASTODEK 40 medium dekor

elastodek40_medium_dekor_large-1.jpg

Hydroizolační pás z modifikovaného asfaltu s vložkou z polyesterového rouna a s povrchovou úpravou barevným hrubozrnným posypem. Na vrchní straně je provedena úprava krajů o šíři 8 - 10 cm z důvodu překrytí a spojování pásu natavením.

Elastodek 40 medium dekor je určen jako finální vrstva hydroizolačního souvrství střešních plášťů s vysokými požadavky na tažnost, mechanickou odolnost a dlouhodobou životnost.

ELASTODEK 40 special mineral

elastodek40_special_mineral_large_large-1.jpg

Hydroizolační pás z modifikovaného asfaltu s vložkou polyesterového rouna a s povrchovou úpravou minerálním jemnozrnným posypem.

Elastodek 40 special mineral lze použít do hydroizolačních souvrství chránících podzemní části budov proti zemní vlhkosti i proti tlakové vodě. Je určen pro hydroizolační souvrství střešních plášťů se zvýšenými požadavky na tažnost, mechanickou odolnost a dlouhodobou životnost.

 

SKLODEK 40 special mineral

sklodek40_special_mineral_large_large-1.jpg

Hydroizolační pás z modifikovaného asfaltu s vložkou ze skelné tkaniny a s povrchovou úpravou minerálním jemnozrnným posypem.

Sklodek 40 special mineral se používá v hydroizolačních souvrstvích chránících podzemní části budov proti zemní vlhkosti a tlakové vodě, jako vnější izolace bazénů, nebo jako hydroizolační vrstva teras a střech.

SKLODEK 40 standard mineral

sklobit40mineral-1.jpg

Hydroizolační pás z modifikovaného asfaltu s vložkou ze skelné tkaniny a s povrchovou úpravou minerálním jemnozrnným posypem.

Sklodek 40 standard mineral se používá jako vodotěsná izolace v hydroizolačních souvrstvích chránících podzemní části budov proti zemní vlhkosti a tlakové vodě, jako vnější izolace bazénů, nebo jako hydroizolační vrstva teras a střech.

 

PARAELAST FIX AL

paraelast_fix_al_large_large-1.jpg

Hydroizolační pás z oxidovaného asfaltu s vložkou ze skelné tkaniny a s povrchovou úpravou jemnozrnným posypem.

Paraelast FIX AL je samolepící pás a používá se hlavně jako vysoce účinná parozábrana ve skladbách střech. Dále je určený jako protiradonová zábrana ve všech pásmech radonového zatížení pro nejnáročnější případy a jako hydroizolace spodních staveb proti zemní vlhkosti.

PARAELAST FIX VB

paraelast_fix_vb_1_large-1.jpg

Samolepící modifikovaný pás pro trapézové střechy. Má výborné difúzní vlastnosti, je odolný proti prošlápnutí. Vhodný pro zateplené střechy.

Paraelast FIX VB se používá ve skladbách jednoplášťových střech, které se budují se zateplením na trapézovém plechu. S ohledem na sklon střechy lze na tepelnou izolaci použít dvouvrstvou nebo jednovrstvou hydroizolaci.

 

PARAELAST FIX kombi 46

paraelast_fix_kombi_large_large-1.jpg

Hydroizolační pás z oxidovaného asfaltu s vložkou ze skelné tkaniny a s povrchovou úpravou jemnozrnným posypem.

PARAELAST FIX KOMBI 46 je speciální samolepicí pás určený jako finální vrstva jednovrstvé hydroizolace střech a případně i pro hydroizolační souvrství střešních pásů. Šířka podélného přesahu umožňuje samolepicí pás použít i pro stabilizaci k podkladu pomocí mechanického kotvení k nejrůznějším střešním nosným konstrukcím. Část podélného přesahu je samolepicí, ale zbylou šířku přesahu je nutné po stabilizaci pásu k podkladu natavit.

 

Dokumenty ke stažení

Máte zájem o toto zboží?

Pro tyto a další produkty výrobce vyplňte prosím nezávaznou poptávku.

Vyberte si prosím naši pobočku, na kterou bude odeslána poptávka
 
 
 
 

Potřebujete poradit s výběrem?

Máte dotaz k nabízeným produktům?
 
Vyberte si nejbližší pobočku a kontaktujte nás.