CembritCembrit logo

CEMBRIT

Společnost Cembrit a.s. je součástí dánské společnosti Cembrit Holding A/S. Cembrit patří mezi největší výrobce stavebních materiálů v Evropě. Společnost se zaměřuje především na výrobu střešní krytiny a fasádních desek z vláknocementu. Její výrobky jsou určeny pro střechy obytných, občanských i průmyslových objektů a na fasádní obklady budov a obklady interiérů. Střešní krytinu a fasádní desky společnosti Cembrit a.s. charakterizuje dlouhá životnost, moderní vzhled, nízká hmotnost, zdravotní nezávadnost, vysoká spolehlivost a rychlá a jednoduchá montáž .

Skládaná střešní krytina

Skládaná krytina z vláknocementu je vhodná pro použití na střechy již od sklonu 18°. Tím ale její využití rozhodně nekončí. Je vhodná i pro obklady fasád a štítů. Vyrábí se v osmi základních řadách, které jsou k dostání v široké nabídce barev. Některé typy střešní krytiny je možné dostat v úpravě imitace břidlice nebo v podobě zesílené šablony do extrémně náročných oblastí. Skládaná střešní krytina vyniká svojí nízkou hmotností, dlouhou životností, stálou barevností a odolností proti tvorbě mechů.

Česká šablona

Ceska_sablona_text.jpgVláknocementová střešní krytina Česká šablona je výrobek na bázi cementu, buničiny a umělých vláken, který se využívá jako střešní krytina nebo jako obkladové desky větraných fasád. Všechny výrobky mají speciální povrchovou úpravu pro zvýšení její životnosti a odolnosti.

Šablona prochází v průběhu výroby několikastupňovým barvením, při kterém se na ni nanáší pigmentové cementové pasty a transparentní vrstvy. Díky tomu získává moderní, přírodní a přirozený vzhled, který sluší každé střeše.

Česká šablona je v nabídce v provedení Betternit, Dominant a Horal, který je vhodný do náročnějších klimatických podmínek v horských oblastech. Vybrat si můžete z pěti barevných odstínů.

Tato krytina je vhodná pro střechy se sklonem od 30°. Pokládka se provádí na latě s použitím hřebíků a vichrových spon.

Dánský obdélník

Dansky_obdelnik_text.jpg

Dánský obdélník se netají příbuzností s krytinou typu Anglický obdélník, sdílí s ním i všechny jeho výhody. Je určen pro ty, kteří hledají moderní vzhled střechy. Svou jedinečnou kresbou ozvláštní puristický geometrický vzor klasických obdélníků. Svým designem se výtečně hodí jak pro moderní objekty, tak pro historické budovy.

Dánský obdélník je výrobek na bázi cementu, buničiny a umělých vláken. V nabídce je ve třech povrchových úpravách a třech barevných variantách.

Nespornou výhodou je možnosti použití této krytiny pro střechy se sklonem již od 18°. Montáž se provádí na latě pomocí hřebíků a vichrových spon nebo pomocí háčků.

 

Anglický obdélník

Anglicky_obdelnik_text.jpg

Anglický obdélník vychází z čistých přírodních tvarů. Vytváří na střeše elegantní geometrický povrch. Střešní plášť je i díky použití tohoto výrobku obzvláště robustní, neboť se klade ve dvojitém krytí.

Značné variability lze docílit i různými způsoby fixace, ať již za pomocí hřebíků a vichrových spon nebo pomocí háčků.

Vláknocementová střešní krytina Anglický obdélník je k dostání ve dvou variantách povrchových úprav a dvou barvách.

Bravan

Bravan_text.jpg

Střešní krytina Bravan v sobě spojuje eleganci pravoúhlých krytin s inovativní technologií štípání hran. Jeho plastická kresba na sebe strhne pozornost a upoutá svým neotřelým zjevem.

Bravan se inspiroval v přírodě, převzal výhody břidličných krytin a zkombinoval je s jedinečnými vlastnostmi a výhodami vláknocementu. Podobnost s přírodní břidlicí je ještě umocněna speciálně upravenou hranou krytiny, která dokresluje celkový výraz přírodního materiálu.

Střešní krytina Bravan se vyrábí ve dvou variantách:

  • Betternit má hladký povrch a Dominant má povrch rustikální.
  • Volit můžete také mezi černou nebo grafitovou barvou.

 

Dolmen

Dolmen_text.jpg

Dolmen v sobě nese odkaz dávných věků a megalitických staveb normanů a galů. Díky svým menším rozměrům vyniká intenzivní plasticita. Zároveň na střeše vytváří jemný geometrický vzor, který ještě více zdůrazňuje štípané hrany. Všechny tyto vlastnosti z něj činí nepřekonatelnou alternativu přírodní břidlice.

Střešní krytina Dolmen je v nabídce ve dvou variantách.

  • Varianta Betternit má hladký povrch.
  • Dominant má povrch rustikální.

 

Volit můžete také mezi černou nebo grafitovou barvou.

Rhombus

Rhombus_text.jpg

Rhombus představuje především čisté ničím nerušené tvary a dobový odkaz k řemeslu našich předků. V minulosti byl vysoce ceněn pro robustnost, kterou dodával střechám a právě pro své tvarově jednoduché linie bez viditelných spojovacích prostředků.

Neprávem pozapomenutý tradiční tvar krytiny se dnes vrací do obliby pro své vynikající estetické a funkční vlastnosti.
Vláknocementová střešní krytina Rhombus je k dostání ve variantě Betternit a v 5 barevných odstínech.

 

Rhombus šablona

Rhombus_sablona_text.jpg

Rhombus šablona je inspirována rakouskou elegancí a je správnou volbou pro toho, kdo chce zachovat historickou asociaci na Českou šablonu a přesto si přeje odlišný a originální vzhled střechy. I díky instalaci bez vichrových spon vytváří v našem prostředí unikátní vzhled, který zaujme díky své nevšednosti a neotřelosti.

Neprávem pozapomenutý tradiční tvar krytiny se dnes vrací do obliby pro své vynikající estetické a funkční vlastnosti.

Střešní krytina Rhombus šablona se vyrábí v provedení Betternit s hladkým povrchem v 5 barevných variantách.

Bobrovka

Bobrovka_text.jpg

Střešní krytina Bobrovka je výrobek na bázi cementu, buničiny a umělých vláken. Používá se pro zastřešení obytných a průmyslových objektů a na obklady fasád a štítů.

Krytina má speciální povrchovou úpravu založenou na třístupňovém barvení. Rubová strana krytiny se voskuje. Tvrdý, otěruvzdorný a trvanlivý povrch odolává povětrnostním vlivům.

Střešní krytina Betternit má hladký povrch. Bezpečný sklon střešní krytiny je 30° pro klimatickou oblast K1-K2.

 

Německý čtverec

Nemecky-ctverec_text.jpg

Vláknocementová krytina Německý čtverec je určen jako doplněk ke skládané střešní krytině. Je vhodný pro opláštění štítů, vikýřů, komínů a dalších prvků. Chrání před povětrnostními vlivy, silnými poryvy větru, vniknutí destě i proti ohni. Svým menším tvarem je vhodný k opláštění každého detailu na střeše

Německý čtverec je v nabídce v provedení Betternit, ve 4 barevných variantách.

Přehled skládaná krytina:

Montážní návod:

Ceník:

 

 

Vlnitá střešní krytina

Vlnitá vláknocementová krytina je lehká a pevná střešní krytina, použitelná na všechny typy šikmých střech. Jednotlivé typy vlnité krytiny se mezi sebou liší velikostí a tudíž i hmotností, barevnou škálou, minimálním sklonem použití, počtem vlnovek a maximálním možným zatížením, které nám udává oblast použití. Mezi zákazníky je oblíbená především pro svoji příznivou cenu a vysoké užitné vlastnosti.

Cembrit Vlnitá krytina A5

A5_0.jpeg

Vláknocementová vlnitá střešní krytina A5 je nejoblíbenější vlnitou krytinou, kterou nabízíme. Je vhodná pro zastřešení velkých střešních ploch zemědělských, obytných i průmyslových objektů. Využívá se i na obklady fasád a štítů.

Je vyráběna ve velkých plošných rozměrech, které ji ve spojení s nízkou hmotností činí optimální pro snadnou a rychlou montáž. Krytina zaručuje střechám staveb dlouhou životnost.

Cembrit Vlnitá krytina B8

B8_0.jpeg

Vláknocementová vlnitá střešní krytina B8 je z řady nabízených vlnitých krytin s nejmenší vlnou. Je proto oblíbenou volbou pro střechy obytných nebo rodinných budov. Stejně tak jako ostatní produkty z této kategorie vlnitých střešních krytin využíváme její rychlou a snadnou montáž. Zároveň uchováváme vysokou kvalitu a dlouhou životnost krytiny, která je pro tyto materiály typická.

Střešní krytina B8 je vyráběná v 5-ti barevných odstínech. Přírodní šedá barva vlnité krytiny, se mění v průběhu několikastupňového procesu barvení a tvrzení na syté odstíny akrylového nátěru. Krytinu B8 je za určitých podmínek možné použít již od sklonu střešního pláště 10°. Bezpečný sklon je 15°.

 

Cembrit Vlnitá krytina B7

B7_0.jpeg

Vláknocementová vlnitá střešní krytina B7 je určená pro rodinné nebo bytové domy. Pro rychlejší montáž se vyrábí v provedení CO-HO s otvory a useknutými rohy. Varianta označená jako FS je v plném formátu určená na kraje střechy (okap. hřeben a levý a pravý okraj).

Střešní krytina B7 je v nabídce pouze v jednom rozměnu a čtyřech barevných odstínech.

Bezpečný sklon střešní krytiny B7 začíná na 20° a minimální sklon je pro tuto krytinu určen 14°. Ve sklonu mezi 14° - 20° se používá těsnící páska.

Cembrit Vlnitá krytina A6

A6_0.jpeg

Vlnitá krytina A6 je velmi zajímavou variantou pro ty, kterí hledají jednoduché a rychlé řešení pro velkou střešní plochu. Krytina A6 je v nabídce také ve formátu s usekaným rohy a předvrtanými otvory tak, aby její montáž byle maximálně efektivní, přesná a blesková.

Vláknocementovou krytinu A6 lze použít na střechy se sklonem již od 14°. Krytina je k dispozici pouze v přírodní šedé barvě.

 

Cembrit Vlnitá krytina A6,5

A6_0.jpeg

Vlnitá krytina A6,5 je velmi oblíbeným materiálem pro zastřešení velkých ploch zemědělských staveb. Pro své vlastnosti nachází uplatnění při jejich rekonstrukcích i při výstavbě nových moderních stájí. Vláknocementová krytina díky svému léty prověřenému složení stabilizuje vnitřní vlhkost i teplotu a výborně odolává povětrnostním podmínkám. Cement, jako základní materiál, dává krytině tvar, organická vlákna a křemičité přísady ji pak dodávají vysokou pevnost.

Nejčastěji se v zemědělství používá v přírodním šedém provedení, které zaručuje její dokonalou prodyšnost, ale i v barevném podání podle přání investora. Krytinu A6,5 je za určitých podmínek možné použít již od sklonu střešního pláště 10°. Bezpečný sklon je 15°.

Přehled vlnité střešní krytiny:

Montážní návod:

Ceník:

 

 

 

Máte zájem o toto zboží?

Pro tyto a další produkty výrobce vyplňte prosím nezávaznou poptávku.

Vyberte si prosím naši pobočku, na kterou bude odeslána poptávka
 
 
 
 

Potřebujete poradit s výběrem?

Máte dotaz k nabízeným produktům?
 
Vyberte si nejbližší pobočku a kontaktujte nás.