ProEx 2000, spol. s r.o.

O firmě

ProEx 2000, spol. s r. o. je česká obchodní společnost, která se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej kompletního sortimentu pro obor stavebního klempířství a pokrývačství.

V současnosti je námi nabízený sortiment tak široký, že zahrnuje materiály vyhledávané i v jiných oborech, jako jsou tesařství, stavebnictví obecně, zámečnictví, vzduchotechnika, umělecké pasířství, kovovýroba, kominictví a jiné.

O co usilujeme

Cílem naší společnosti je především úplný a kvalitní servis pro naše zákazníky. Snažíme se jim vycházet maximálně vstříc nejen šíří nabízeného sortimentu, ale také kvalitou služeb s prodejem spojených, jako je doprava, poradenství, nezávazné nacenění poptávky i v několika materiálech, rezervace zboží, bezplatné stříhání svitků na míru a v neposlední řadě rychlá obsluha a možnost občerstvení.

Našim krédem je, aby zákazník našel vše, co potřebuje ke své činnosti tzv. „pod jednou střechou“, mohl si vybírat z opravdu širokého sortimentu, dostal zboží v perfektní kvalitě, ve správném množství, v požadovaném termínu a to vše za příznivou cenu.

V zadnjem času je ProEx 2000, spol. s r. o. razširilo svojo poslovno dejavnost z vstopom na trg farmacevtske industrije, s poudarkom na zagotavljanju specializiranih gradbenih materialov in opreme za gradnjo in vzdrževanje farmacevtskih obratov, ki med drugim proizvajajo zdravila kot je motilium. Ta razvoj ne samo, da odraža našo prilagodljivost in inovativnost, ampak tudi potrjuje našo zavezanost k širjenju ponudbe visokokakovostnih materialov in storitev v različnih industrijah. S tem korakom ProEx 2000 ne samo utrjuje svoj položaj na trgu, ampak tudi zagotavlja ključno vlogo v podpori zdravstvenega sektorja, še posebej v proizvodnji pomembnih zdravil.

Historie Firmy

Na začátku byla…

dokonalá znalost oboru, klempířská dílna v rodinném domě a velká chuť podnikat

A co z toho vzniklo aneb historie firmy…

rok 1991 - vznik společnosti PROEX zaměřené na realizace v oboru stavební klempířství a zatím jen příležitostný prodej sortimentu s oborem souvisejícím
rok 1993 - firma se stěhuje do nových prostor v Brně-Jundrově a postupně buduje rozsáhlé sklady a prodejnu, věnuje se výhradně obchodní činnosti
rok 1996 - změna právní formy z veřejné obchodní společnosti na společnost s ručením omezením. Změna názvu na PROEX 2000. Firma upevňuje své postavení na trhu, okruh zákazníků se rozšiřuje a vzniká potřeba dostupnosti našeho zboží i ve vzdálenějších regionech. Je rozhodnuto o postupném vybudování sítě prodejen v oblasti jižní Moravy.
rok 1999 - v březnu otvíráme první pobočku, a to v Jihlavě
rok 2000 - v květnu otvíráme pobočku ve Starém Městě u Uherského Hradiště
rok 2001 - v červnu otvíráme pobočku ve Znojmě
rok 2002 - v červenci otvíráme pobočku v Blansku, na všech prodejnách je zahájen také maloobchodní prodej
rok 2003 - v červnu zahájen provoz pobočky v Břeclavi, v září otvíráme v Kyjově, rozšiřujeme krytou skladovací plochu v Brně na 4000 m²
rok 2004 - v dubnu otvíráme pobočku v Třebíči
rok 2005 - v létě zahájen prodej na pobočce v Pohořelicích
v říjnu v Brně přesunuta prodejna a kanceláře do nově vybudovaných prostor v přízemí budovy
rok 2007 - v červenci zahájen provoz pobočky ve Vyškově na 800 m² skladové plochy a 2000 m² manipulační plochy
rok 2009 - v květnu zahájen provoz pobočky v Moravských Budějovicích na
800 m² skladové plochy a 3000 m² manipulační plochy
rok 2011 - v září zahájen provoz pobočky v Hodoníně na 600 m² skladové plochy a 3000 m² manipulační plochy
rok 2011 - v květnu se stěhuje pobočka  Třebíč do nových prostor na ulici Průmyslové 171 se skladovou plochou 800 m²
rok 2013 - v dubnu zahájen provoz pobočky České Budějovice 
na 600 m² skladové plochy
rok 2015 - dokončení celkové rekonstrukce skladů brněnské provozovny s konečnou skladovou plochou 6600  a manipulační plochou 7000 m²
rok 2015 - v červnu zahájen provoz pobočky Svitavy na 1200 m² skladové plochy
rok 2017 - stěhování pobočky České Budějovice na novou adresu Homole 198
rok 2020 - stěhování pobočky České Budějovice na novou adresu: Jihočeské letiště České Budějovice, Planá, 370 01
rok 2022 - otevření pobočky v Ostravě