BRAMAC – Tepelná izolace a zateplení střechy

Energii uspoříte nejlépe tam, kde se ztrácí. To je většinou přes nezateplenou nebo špatně odizolovanou střechu. Kdo chce tedy ušetřit, bude trvat na vysoce efektivní tepelné izolaci, která výrazně redukuje tepelné ztráty. Pro rekonstrukce je vhodný BramacTherm Kompakt, pro novostavby BramacTherm Top a pro novostavby a rekonstrukce BramacTherm Pro. Na zateplení střech komplikovaných tvarů či na ploché střechy použijte BramacTherm Basic. BramacTherm Floor představuje tepelnou izolaci, ale zároveň umožňuje využít podkrovní prostory pro další využití.

BRAMACTHERM CLIMA COMFORT

climacomfort-kruh-1.png

Tepelně izolační desky BramacTherm Clima Comfort mají nejlepší tepelně-izolační schopnosti ze všech dostupných izolačních materiálů.

Tepelně izolační desky BramacTherm Clima Comfort pro nadkrokevní zateplení jsou vyrobeny z tvrdé pěny Resol. Unikátnost tohoto materiálu spočívá v kombinaci dvou výjimečných vlastností: nejlepších tepelně - izolačních schopností ze všech dostupných izolačních materiálů a zároveň mimořádné difúzní schopnosti, které umožňují průchod vodní páry střešním pláštěm.

Izolace je velmi dobře kombinovatelná s minerální vatou mezi krokvemi. Použití je možné jak u novostaveb, tak i u rekonstrukcí. Desky je možné použít na střechy s bedněním i bez bednění.

Jedná se o 100% ekologický materiál (atest zdravotní nezávadnosti).

BRAMACTHERM PRO

bramactherm-pro.png

Tepelně izolační prvek BramacTherm Pro zvyšuje tepelný odpor mezikrokevní izolace střechy. Lze jej využít jak u novostaveb, tak při rekonstrukcích starších střech.

Tento prvek zvýší tepelný odpor navržené mezikrokevní tepelné izolace  bez použití vyšších krokví nebo dodatečné podkrokevní vrstvy na úkor interiéru, nutné je ovšem použití kvalitní parotěsné fólie. Nevytváří se tepelné mosty, zajištěna je naopak větrotěsnost. Při vzdálenosti krokví do 1 m je po sesazení desek na pero a drážku celá vrstva pochozí a nahrazuje též bednění.

Nadkrokevní tepelná izolace BramacTherm PRO je zařazena do programu "Nová zelená úsporám".

BRAMACTHERM KOMPAKT

bramactherm-kompakt.png

Tepelně izolační prvek s difuzní fólií BramacTherm Kompakt nachází využití zejména při rekonstrukcích střech. Významně zvyšuje tepelný odpor střešní konstrukce.

Pomocí těchto desek lze provést dodatečné zateplení střechy, aniž by byl zmenšen využitelný prostor interiéru. Nezbytnou vzduchotěsnost konstrukce lze zajistit např. položením fólie Bramac Uni 2S pod desky. Nehrozí tepelné mosty, konstrukce se naopak stává větrotěsnou. Desky jsou pochozí.

Nadkrokevní tepelná izolace BramacTherm KOMPAKT  je zařazena do programu "Nová zelená úsporám".

BRAMACTHERM TOP

bramactherm-top.png

Tepelně izolační prvek BramacTherm Top se využívá především u novostaveb: buď bez mezikrokevní izolace při přiznání konstrukce krovu v interiéru, nebo jako její doplněk.

Využijte všech výhod těchto izolačních desek, vždy v kombinaci s kvalitní parotěsnou fólií, např. Bramac Membran 100 2S. Mají lepší tepelně izolační vlastnosti než minerální vlna, při pokládce nevznikají tepelné mosty, nahrazují dřevěné bednění a výrazně zvyšují tepelný odpor konstrukce s mezikrokevní izolací. Při řezání pomáhá natištěný rastr.

Nadkrokevní tepelná izolace BramacTherm TOP  je zařazena do programu "Nová zelená úsporám".

 

BRAMACTHERM BASIC

bramactherm-basic.png

Tepelně izolační prvek bez difuzní fólie využitelný pro stavbu šikmých střech komplikovaných tvarů, plochých střech apod.
BramacTherm Basic je tepelně izolační prvek z tvrzené PIR pěny, po obou stranách opatřená netkanou textilií. Při využití tohoto tepelně izolačního prvku na komplikované tvary střech je možné docílit úspory materiálu (desky lze otočit a díky tomu je menší prořez).

Výhody produktu

  • může doplnit stávající mezikrokevní tepelnou izolaci nebo může být použita samostatně
  • lepší tepelně-izolační vlastnosti než u minerální vlny
  • výrazně lehčí než dřevovlánité desky
  • nahrazuje nákladné zvětšování výšky krokví
  • díky difúzní schopnosti může být vlhkost odvedena z konstrukce pryč
  • úspora materiálu díky menšímu prořezu (desky lze otočit)

 
Nadkrokevní tepelná izolace BramacTherm BASIC  je zařazena do programu "Nová zelená úsporám".

 

BRAMACTHERM FLOOR

bramactherm-floor.png

Tepelně izolační prvek BramacTherm Floor (deska PIR oboustranně opatřená hliníkovou fólií) je určen pro zateplení stropu nad vytápěným prostorem (především podlahy půdy).

Nakašírovaná dřevotřísková vodoodolná deska o tloušťce 13 mm vytváří pochozí plochu bez tepelných mostů. Nezapomeňte aplikovat kvalitní parotěsnou fólii, např. Bramac Membran 100 2S, a užijte si jednoduchou montáž (nekotví se, pouze se slepuje pero/drážka).

BramacTherm Floor má lepší tepelně izolační vlastnosti než minerální vlna.


 

 

Máte zájem o toto zboží?

Pro tyto a další produkty výrobce vyplňte prosím nezávaznou poptávku.

Vyberte si prosím naši pobočku, na kterou bude odeslána poptávka
 
 
 
 

Potřebujete poradit s výběrem?

Máte dotaz k nabízeným produktům?
 
Vyberte si nejbližší pobočku a kontaktujte nás.