DUPONT

Řešení difuzních fólií pro ochranu a energetickou účinnost

Difuzní fólie hrají klíčovou roli v ochraně budov a obyvatel před přírodními živly. Investice do kvalitního řešení, jako je DuPont™ Tyvek®, může pomoci poskytnout dlouhodobou ochranu budovy – a také pocit jistoty.

Kromě vylepšení energetické účinnosti poskytují řešení difuzních fólií Tyvek® dlouhotrvající ochranu proti několika hrozbám, kterým je vystavena integrita budovy, včetně kondenzace a pronikání vody a vzduchu. Naše nejnovější průkopnické výrobky jdou ještě mnohem dál: díky přidání účinné samozhášecí vlastnosti do seznamu prověřených výhod chrání fólie Tyvek® budovy a jejich obyvatele ještě lépe.

Jako nezbytnou vrstvu pro sekundární odvod vody používají fólie Tyvek® vysoce odolnou funkční vrstvu, která je šestkrát až osmkrát silnější než u většiny konkurenčních vícevrstvých výrobků. Tato vrstva se skládá z tepelně stabilizovaného polyetylenu (HDPE), takže je zajištěna spolehlivost, dlouhodobá funkčnost a odolnost vůči UV záření i teplu – aspekty, které jiné difuzní fólie nemohou za všech okolností zaručit.

Tajemstvím je jedinečná jednovrstvá struktura: Fólie Tyvek® se skládají z milionů mikrovláken v homogenním „labyrintu“, který je paropropustný, ale přesto vodotěsný.

 

Produkty - fólie Tyvek®

Tyvek® Supro

je kontaktní extrémně odolná vodotěsná fólie zpevněná laminovanými netkanými vlákny polypropylenu. Tuto větrotěsnou a paropropustnou fólii lze používat pro všechny šikmé střechy s bedněním i bez bednění až do těch nejnižších sklonů (třída 6 až třída 2 dle doporučení cechu KPT pro návrh doplňkové hydroizolační vrstvy).

Tyvek® Supro Tape

varianta Tyvek® Supro Tape je navíc opatřena integrovanou lepící páskou pro snadnější instalaci. Utěsnění všech vodorovných přesahů přispívá k tepelné účinnosti systému snížením pronikání vzduchu a rovněž zabezpečuje dokonalou vodotěsnost.

Tyvek® Solid

pomáhá chránit střechy proti větru a vodě a také vylepšuje energetickou účinnost. Je rovněž vhodná pro použití jako sekundární ochranná vrstva dřevostaveb, ocelových skeletů a systémů provětrávaných fasád. Lze jí používat pro všechny šikmé střechy s bedněním i bez bednění (třída 6 až třída 3 dle doporučení cechu KPT pro návrh doplňkové hydroizolační vrstvy).
Tyvek® Solid je robustní a má nízkou hmotnost, takže je univerzálním a praktickým stavebním prvkem odolávajícím náročným pracím na staveništi.

Tyvek® Soft

poskytuje odolnou lehkou ochranu proti vlhkosti pro šikmé střechy a stěny.
Tyvek® Soft je kontaktní odolná vodotěsná difuzní fólie. Tuto větrotěsnou a paropropustnou fólii lze používat pro šikmé střechy bez bednění (třída 5 až třída 3 dle doporučení cechu KPT pro návrh doplňkové hydroizolační vrstvy). Fólie Tyvek® Soft je také vhodná pro dřevostavby, ocelové skelety a provětrávané fasády.

Je speciálně navržena tak, aby odolávala prostupu vody, a poskytuje dlouhotrvající ochranu opláštění i rámu.

Produkty - Parozábrany AirGuard®

Řešení difuzních fólií pro ochranu a energetickou účinnost

jsou 100% vzduchotěsné. Tím pomáhají snižovat tepelné ztráty prouděním a poskytují účinné regulování kondenzace ve všech typech budov.
Fólie DuPont™ AirGuard® může výrazně snížit tepelné ztráty prouděním a zvýšit energetickou účinnost. Regulací přenosu tepla a odrážením tepla uvnitř budovy pomáhá udržovat budovu v létě chladnou a v zimě teplou.

Parozábrany DuPont™ AirGuard® zajišťují pečlivě propracovanou regulaci vodní páry, aby vašemu projektu pomohly splnit požadavky na udržitelnost budovy a šetrnost k životnímu prostředí.

Jejich použití ve střechách a stěnách společně s difuzními fóliemi Tyvek® vytvoří vzduchotěsný a paropropustný obvodový plášť. Společně poskytují trvale udržitelné řešení pro optimální energetickou účinnost a komfort interiéru.

A protože jsou od společnosti DuPont, garantují parozábrany AirGuard® kvalitu podpořenou 10letou zárukou.

 

 

Kompletní popis technologie najdete zde

Máte zájem o toto zboží?

Pro tyto a další produkty výrobce vyplňte prosím nezávaznou poptávku.

Vyberte si prosím naši pobočku, na kterou bude odeslána poptávka
 
 
 
 

Potřebujete poradit s výběrem?

Máte dotaz k nabízeným produktům?
 
Vyberte si nejbližší pobočku a kontaktujte nás.