Puren

Firma Puren GmbH, přední světový výrobce tepelných izolací z tvrdých polyuretanových pěn pod označením PIR izolace, působí na českém a slovenském trhu již od roku 2007.

Nové technologie tepelně izolačních materiálů vyrobených na bázi tvrzených pěnových plastů  PIR (polyisokyanurátu, neobsahující freon)  jsou nejlepším a nejlehčím tepelným izolantem s vysokou pevností v tlaku se zachováním izolačních vlastností po celou dobu užívání stavby. Homogenní tuhé desky nepodléhají smršťování a deformacím vlivem vlhka a tepla. Stejných tepelných ztrát dosáhneme použitím izolace z tuhých desek PIR  při téměř poloviční tloušťce, než je tloušťka tradičních izolačních materiálů.

Pevnost v tlaku je téměř desetkrát větší, než u minerálních izolací. Uzavřená struktura izolačních desek zaručuje minimální nasákavost. Snadná vykládka a manipulace usnadňuje přenášení desek po střeše.  Střešní desky mají po obou stranách  vrstvu z hliníku nebo flísu. Z vnější strany jsou některé opatřeny hydroizolační vrstvou difúzně otevřenou nebo monolitickou polyuretanovou membránou.

Veškeré výrobky  vyrobené společností Puren jsou bez obsahu freonu (FCKW a HFCKW), zdravotně nezávadné, při požáru nedoutnají, netaví se, neodkapávají.

  • Maximální efekt při minimální tloušťce díky λ 0,022
  • Pokládka bez tepelných mostů
  • Minimální nasákavost zaručuje zachování izolačních vlastností
  • Teplotní použitelnost +90°C
  • Izolace při požárů nehoří, nedýmá
  • 140 mm PIR izolace nahradí 260 mm minerální izolace a splňuje požadavek na NED-nízkoenergetický dům
  • Možná kombinace izolace mezi a nad krokvemi
  • Šetrné k životnímu prostředí
  • Vhodné pro alergiky
  • Odolné vůči plísním

Produkty

Perfect

Deska PERFECT opatřená oboustranně hliníkem a integrovanou DHV se samolepícími přesahy je určena pro stavební tepelné izolace šikmých střech se zateplením nad krokvemi, pod krytiny skládané i celoplošné. Upgradovaná varianta Puren Protect, jehož výroba byla ukončena.

Určena pro samostatnou pokládku, bez kombinace s minerální vatou mezi krokvemi!

 

PIR spodní střecha

pir_spodni_strecha.jpg

Deska PIR spodní střecha flís je určena pro stavební tepelné izolace šikmých střech se zateplením nad krokvemi v kombinaci s minerální vatou mezi krokvemi, pod krytiny skládané i celoplošné. Splňuje zvýšený požadavek na vodotěsnost dle Pravidel cechu KTP konstr.typ 2.1, tř. 3. (˂BSK -10°).Kotvení vruty přes podtěsněnou kontralať do krokví . Vhodná jak pro novostavby, tak rekonstrukce.
Izolační deska PIR opatřená oboustranně flísem, difúzně otevřená s integrovanou doplňkovou hydroizolační vrstvou - HIGH TECH MEMBRÁNOU 270 g se samolepícími přesahy, svařitelnou za tepla horkým vzduchem nebo za studena chemicky.. Určená pro nadkrokevní zateplení šikmých střech se skládanou nebo plechovou krytinou. Zvýšená vodotěsnost dle Pravidel cechu KTP konstr.typ 2.1, tř. 3. Kotvení vruty přes podtěsněnou kontralať do krokví.

 

Plus

plus.jpg

Deska Plus je určena pro stavební tepelné izolace šikmých střech se zateplením nad krokvemi, pod krytiny skládané i celoplošné. Deska se kotví šrouby přes kontralať do krokví.

Puren Metalfix

Deska je určena pro stavební tepelné izolace šikmých střech pod plechovou falcovanou krytinu. Kotví se vruty v místě integrovaných latí do krokví. Kotvení plechové krytiny do integrovaných dřevěných latí. Vhodné pro zateplení pod krokvemi a vzníkovou střechou.

 

Máte zájem o toto zboží?

Pro tyto a další produkty výrobce vyplňte prosím nezávaznou poptávku.

Vyberte si prosím naši pobočku, na kterou bude odeslána poptávka
 
 
 
 

Potřebujete poradit s výběrem?

Máte dotaz k nabízeným produktům?
 
Vyberte si nejbližší pobočku a kontaktujte nás.