TondachTondach logo

Tondach

TondachTONDACH jako jediný výrobce pálených tašek v ČR vyrábí široký sortiment pálených střešních tašek v rozličných povrchových úpravách a mnoha barevných variantách s 33 letou zárukou, které jsou vhodné jak pro novostavby tak pro rekonstrukci.

Navíc vyrábí a dodává komplexní střešní systém včetně potřebných doplňků. Kromě výroby pálených střešních tašek se TONDACH specializuje také na výrobu keramických střešních doplňků a pálených cihel Keratherm v provedení P+D i B (broušené). Životnost pálených tašek dokázaná studiemi a dochovanými střešními taškami činí až 100 let.

 

 

Samba 11

Samba 11.png

Posuvná taška je velkoformátovým výrobkem produkovaným na nejmodernějších cihlářských technologických zařízeních.

Drážková taška se spojitým systémem drážek v hlavové i boční části, který poskytuje krytině vynikající vlastnosti k ochraně objektů proti povětrnostním vlivům, se může klást v poměrně nízkých sklonech (již od sklonu 22°, s doplňkovou hydroizolační vrstvou od 12°). Navíc díky konstrukci hlavových drážek umožňuje posun až o 25 mm, takže je možné použít tašku i na rekonstrukce střech s nízkým sklonem.

HRANICE 11

Hranice 11.png

Je taška drážková posuvná. Konstrukce drážek umožňuje kladení na střešní latě o roztečích 340 - 400 mm.

Boční drážky a vodní drážka v hlavové části zvyšuje těsnost krytiny proti extrémním klimatickým podmínkám. Tyto vlastnosti umožňují jednoduché, přitom kvalitní a bezpečné pokrytí střechy s posunem až o 60 mm.

Francouzská 12

Je novým velkoformátovým výrobkem produkovaným na nejmodernějších cihlářských technologických zařízeních. Při pálení naplocho se dosahuje maximální rozměrové a tvarové přesnosti.

Francouzská 12 s dvojitým a zvlášť hlubokým hlavovým a bočním drážkováním zabezpečuje pevné spojení krytiny odolné zejména proti bouřkovým děšťům, vířivému sněhu a prachu

Románská 12

Spojuje v jedné tašce přednosti drážkových plochých pánví s výrazným vysoko klenutým kónickým profilem. Při pálení naplocho se dosahuje maximální rozměrové a tvarové přesnosti s vynikající odolností proti fyzikálně-chemickým vlivům.

Taška svou strukturou navozuje eleganci antických stavebních stylů a uplatňuje se na moderní i historické střeše.

 

Falcovka 11

Falcovka 11.png

Je ražená drážková taška klasického tvaru vzniklého v 19. století. Hluboké drážky v hlavové i boční části zvyšují těsnost krytiny a dají se proto používat i v extrémně náročných klimatických podmínkách.

Moderní velkoplošný formát umožňuje rychlé a hospodárné pokrytí.

Sodo 12

Stodo 12.png

Moderní drážková taška s hlubokým dvojitým drážkováním, které vytváří velmi odolnou ochranu proti povětrnostním vlivům a současně umožňuje posun o 20 mm. V líci je opatřena jedním středním plochým žlábkem a tak po položení vytváří jemnou a klidnou strukturu střešní plochy.

Dle bližšího členění se jedná o tašku s přerušovanou vodní drážkou s jedním žlábkem posuvná v drážce. Proto ji lze pokládat pouze na střih.

Francouzská 14

s dvojitým a zvlášť hlubokým hlavovým a bočním drážkováním dosahuje bezpečné a pevné spojení krytiny zvlášť proti bouřkovým dešťům.

Francouzská 14 má živě působící strukturu povrchu se zesíleným středem a okrajem.

Taška se díky svému klasickému formátu a uspořádání hodí nejen pro moderní střechy, ale i rekonstrukce historických objektů.

Brněnka 14

Konstrukce posuvné pálené střešní tašky Brněnka 14 klasického formátu umožňuje kladení na střešní latě o roztečích 280 - 340 mm.

Svým dvojitým drážkováním v boku a vodní drážkou v hlavové části zaručuje spolehlivé a pevné spojení odolné vůči extrémním klimatickým podmínkám s posunem při pokládce až o 60 mm.

 

Bobrovka 18x38 - kulatý řez

Bobrovka 18x38.png

Taška patřící k historicky nejstarším a nejvýznamnějším krytinám. Jedná se o hladkou střešní krytinu, která se dá pokládat na tzv. husté či řídké laťování (tj. šupinové či korunové krytí).

Slouží k vykrytí různých, i oblých tvarů (volské oko,kužel, úžlabí).

Bobrovka 19x40 - kulatý řez

Bobrovka 19x40.png

Taška patřící k historicky nejstarším a nejvýznamnějším krytinám. Jedná se o hladkou střešní krytinu, která se dá pokládat na tzv. husté či řídké laťování (tj. šupinové či korunové krytí).

Slouží k vykrytí různých, i oblých tvarů (volské oko,kužel, úžlabí). V tomto formátu je k dispozici v několika barvených provedeních.

Figaro Deluxe

Figaro deluxe.png

Čisté linie a přirozená elegance Figaro Deluxe osloví každého, kdo chce mít střechu v souladu se současnými architektonickými trendy.

Taška je vhodná pro moderní stavby vyžadující plochou krytinu bez zdobných prvků, žlábků a vln.

Univerzál 12

Universal 12.png

Konstrukce posuvné velkoformátové pálené střešní tašky Univerzál 12 umožňuje kladení na střešní latě o roztečích 330 - 390 mm.

Boční drážky a vodní drážka v hlavové části zvyšuje těsnost krytiny proti extrémním klimatickým podmínkám.

Tyto vlastnosti umožňují jednoduché, přitom kvalitní a bezpečné pokrytí střechy s posunem až o 60 mm.

 

Srdcovka 11

Srdcovka 11.png

 Je ražená drážková taška, která se vyznačuje hlubokými drážkami v hlavové i boční části. Ornament na líci tvoří tašku velmi zvláštní a atraktivní.

Díky shodným rozměrům a drážkám je kombinovatelná s taškou Falcovka 11.

Figaro 11

Figaro 11.png

Je hospodárná velkoplošná posuvná taška moderního tvaru. Vytváří při položení klidnou rovnou hladkou strukturu odlišující se od ostatních typů tašek.

Drážky ve vertikálním i horizontálním směru zajišťují bezpečnou ochranu podstřeší v náročných klimatických oblastech.

Tyto vlastnosti umožňují jednoduché, kvalitní a bezpečné pokrytí střechy s posunem až o 45 mm.

Landdach

Landach.png

Střešní taška svým zajímavým tvarem oživí každou střechu. Díky posuvnosti tašky je pokládka střechy touto taškou rychlá a bezproblémová.

Vhodná jak pro rekonstrukce tak pro novostavby.

Sulm

Sulm.png

Taška s nízkou vlnou, která svým charakterem vyhovuje jak zastáncům útulných venkovských stavení, tak obdivovatelům nejmodernějších architektonických trendů.

Vhodná pro rekonstrukce i pro nové stavby.

 

Malý prejz S

Maly prejz S.png

se skládá ze dvou dílů - spodního háku (korýtka) a vrchní prejzy (kůrky). Dovoluje vyskládat i komplikované oblé tvary (volské oko, kužel). Velmi vhodná pro rekostrukce střech památkově chráněných objektů.

Taška Malý prejz S se klade do malty.

Pokládka je velmi pracná, náročná a odlišná od pokládky ostatních druhů krytiny.

Velký prejz

Prejzová krytina se skládá ze dvou dílů - spodního háku (korýtka) a vrchní prejzy (kůrky). Dovoluje vyskládat i komplikované oblé tvary (volská oka, kužely a různé nepravidelnosti).

Velmi vhodná pro rekostrukce památkových objektů. Pokládka je odlišná od pokládky ostatních tašek.

Tento prejz je možné pokrývat také na sucho a připevňovat mechanicky při sklonech střešních ploch nad 45°.

 

Odkazy ke stažení

Máte zájem o toto zboží?

Pro tyto a další produkty výrobce vyplňte prosím nezávaznou poptávku.

Vyberte si prosím naši pobočku, na kterou bude odeslána poptávka
 
 
 
 

Potřebujete poradit s výběrem?

Máte dotaz k nabízeným produktům?
 
Vyberte si nejbližší pobočku a kontaktujte nás.